עיצוב סלון לבית בסגנון איטלקי

חיבור רגשי למאפייני העיצוב האיטלקי

 עיצוב הסלון אצל לא מעט אנשים שואב השראה ממאפייני העיצוב האיטלקי, ולו כי המהות מחברת. בנוסף, ישנן סיבות נוספות שהופכות את העיצוב האיטלקי לכה פופולארי, ופה נציין שהעיצוב מעניק דגש רב לתחושת האינטימיות, לשושלת המשפחתית, לנוחות מקסימאלית, לפונקציונליות חכמה, לתחושת חמימות ואף להבעת רגשות. 

כלים לעיצוב הסלון בסגנון איטלקי

זקוקים לקבל כלים פרקטיים עבור עיצוב הסלון בהתאם לסגנון האיטלקי? עברו על הרשימה הבאה:

• אלמנטים משלימים – סלון איטלקי מאוד עשיר ומקרין קלאסיקה מעודנת. על מנת להשלים את המראה כהלכה, יש לשלב מגוון אלמנטים משלימים, מתוך מטרה ליצור מראה הרמוני. באלו אלמנטים מדובר? תמונות משפחתיות ישנות בשחור לבן מוצגות בתוך מסגרות זהב, מראות אליפטיות מעוטרות, הדום יוקרתי, שולחנות שמעוצבים בקווים ישרים, ויטרינות בסגנון איטלקי, שטיח איכותי, מפות רקומות בעבודת יד, גופי תאורה מזכוכית, אוספי קרמיקה, פסלי שיש וכדומה, כאשר תמיד יש לשאוף שהתוצאה הסופית תציג תוצאה כמה שיותר מדויקת, נקייה ושמקרינה איכות.

• השקיעו בתפאורה – השקיעו בתפאורה שחובקת את סך התוצאה, משמע אם הבית עדיין בשלבי בנייה, או לחלופין נמצא בשלבי שיפוץ, מומלץ להשקיע בהטמעה של מגוון אלמנטים איטלקיים, כגון תריסים וחלונות מעץ, תקרות חשופות, פתחים רחבים, מרזבי נחושת, אריחי אבן וכדומה.

• קמין – העם האיטלקי מאוד חם, מאוד חשובה לו הכנסת אורחים והסלון מהווה מבחינתו את לב הבית. אי לכך מומלץ לשלב בסלון קמין, בין אם מדובר בקמין מודרני ובין אם מדובר בקמין כפרי, כאשר יש לשים דגש שהמיקום מקבל התייחסות מלאה, ולא נראה כאילו הונח כלאחר יד.

• פרקטיות – העיצוב האיטלקי מאוד מוקפד ובו זמנית גם מאוד פרקטי. מכאן כאשר עומדים לתכנן את הסלון ולבחור את פריטי הריהוט, יש להתחשב בסוג הבד (למשל בית עם ילדים דורש בד שניתן לניקוי בקלות), יש לוודא שהעומק של הספה נוח עבור ישיבה, יש לוודא שמבצעים חלוקה נכונה מבחינת פינות ישיבה (כורסאות יחיד, כורסאות לשלושה, הדומים ..), יש לבצע משחק חכם עם תאורה וכדומה.

• עיצוב איטלקי מובהק – אם רוצים לקבל תוצאה שללא ספק מדברת עיצוב איטלקי, אין "רק" לבחור במוצרים איכותיים, אלא גם יש לבחור בפריטים שנטו משדרים עיצוב איטלקי – כגון ויטרינות איטלקיות מעוצבות באופן קלאסי, ויטרינות איטלקיות מחומרים יוקרתיים (למשל עץ מלא ושיש), ויטרינות שיש מחשבה מאחורי אופן החלוקה וכדומה – ויטרינות שהן מאוד מרשימות, מעוצבות, אלגנטיות וקלאסיות. מכאן שמספיק להשקיע רק בפריט אחד כהלכה, על מנת שכל הסלון ייהנה ממראה איטלקי יוקרתי.

• צבעים – מבחינת צבעים, מומלץ להיצמד אל סקאלת הצבעים הטבעית – כיאה למראות שמאפיינים את טוסקנה. אי לכך כאשר עומדים לבחור ספה, שזלונג, או ויטרינה, יש להתמקד בגווני אדמה – כגון חום, חמרה ואף ירוק זית ישתלב כהלכה. עם זאת, אם מבקשים להוסיף צבע נציין שניתן, אך רק באמצעות בחירה של פריטים משלימים, וגם אז יש להתנהל בקפידה – בטוב טעם  

להיות בסלון בבית ולהרגיש אווירה של מלון בוטיק איטלקי

 עיצוב איטלקי על ידי ויטרינות יוקרתיות משאיר רושם רב, כך שוויטרינות עשויות להוות פתרון נהדר עבור מגוון נישות. רוצים דוגמאות? ניתן למקם אותן בסלון, אך גם ניתן להציבן במבואת הכניסה, במסדרון שבין החדרים ואף בחדר השינה. כל עוד הוויטרינה תיבחר בקפידה (באופן שישלים כהלכה את כלל עיצוב הבית), הרי שפעלתם נכון – הפכתם עוד נישה למרשימה, יוקרתית וקלאסית – לפינה שלא ניתן להתעלם ממנה.

מבצע חיסול

הנחה של עד 30% בחנות

ריהוט איטלקי בהתאמה אישית

הגיעו לפני שיגמר

בואו לעצב את ביתכם בסגנון איטלקי מיוחד!

חוות דעת

חדרי שינה תוצרת איטליה

מדוע חשוב כל כך להשקיע בחדרי שינה מעוצבים? חשוב להבין כי עיצוב חדר השינה ישפיע בצורה משמעותית על איכות השינה שלכם, על האופן שבו תתעוררו

קרא עוד
סגירת תפריט
דילוג לתוכן